Jak o přístroje pečovat?
Jediné, o co uživatel přístroje bude pečovat, je povrch kyslíkového koncentrátoru, zvlhčovací nádoba, příslušenství v podobě nosních brýlí či kyslíkové masky a případně hepa filtr, který se mění v zadní části přístroje.
Samotný přístroj je dobré čas od času setřít vlhkým hadříkem nebo houbičkou, která může být buď vlhká nebo i s dezinfekčními prostředky ne na bázi alkoholu.
Zvlhčovací nádoba
Co se týče zvlhčovací nádoby, je dobré většinou po každém druhém dni ji vylít a vyměnit destilovanou, která by měla být nalitá mezi ryskami minima a maxima na láhvi. Pokud budeme chtít čistit samotnou nádobu, máme několik možností:
- vydezinfikovat ji pomocí octové vody, kdy se dává ocet s vodou v poměru 1 díl octa na 3 díly vody,
- vyčistit ji klasicky čistícími prostředky na nádobí ve vlažné nebo horké vodě.
Nosní brýle a kyslíková maska
U příslušenství jako jsou nosní brýle a kyslíková maska záleží na opotřebení a sekretu samotného uživatele přístroje. Většinou doporučujeme výměnu během zhruba 3 dnů, maximálně týdne. Především jde o to, aby to bylo stále hygienické. Rozhodně nepoužívejte toto příslušenství u více pacientů.
Hepa filtr
To nejzásadnější, co se vyměňuje, avšak až po delší době, je hepa filtr, který je v zadní části přístroje. Tento filtr zabraňuje nečistotám ze vzduchu, aby se dostaly do přístroje nebo do dýchacích cest uživatele. Filtruje tak vzduch od jakýchkoliv nečistot či prachu.
Tento filtr doporučujeme měnit po 1 roce užívání. Čas od času můžete vy sami vizuálně zkontrolovat, jestli nemění barvu – pokud je tmavý až černý, je dobré jej rovnou vyměnit. Vždy také záleží na místě, kde kyslíkový koncentrátor pracuje.
Chci si koupit kyslíkový koncentrátor DeVilbiss 525KS
Chci si půjčit kyslíkový koncentrátor DeVilbiss 525KS